top of page
Пошук
  • npauaorg

ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ НПА

Ми не думали, що нам доведеться писати це звернення на 42 день повномасштабного вторгнення, бо зміст його для нас є очевидним. Втім, днями в мережі почала розповсюджуватися інформація про те, що член Ради правління НПА та Національного комітету EuroPsy Олександр Кочарян найближчим часом матиме виступ на конференції у РФ.


Ми оперативно зв’язалися із колегою. Професор Кочарян О.С. спростовує цю інформацію. Він стверджує, що не тільки не планував участь у цій конференції, а навіть не знав про неї. Общероссийская психотерапевтическая лига самостійно вирішила, що український психолог з Харкова буде брати участь в цій конференції. Ми вже готуємо з колегою офіційний запит до них і просимо прибрати інформацію про його виступ там.

Ми дуже просимо українських психологів не вестися на провокації. Позиція Національної психологічної асоціації є більш ніж однозначною, ми серцем з нашою країною і горем наших співгромадян.


Наша позиція артикульована ще з моменту створення НПА у 2017. У 2019 ми офіційно відмовилися від участі та не надсилали делегатів на конгрес Європейської федерації психологічних асоціацій (членом якої ми є), який проходив у Москві.


28 лютого 2022 року Національна психологічна асоціація направила лист до Європейської федерації психологічних асоціацій з вимогою виключити зі складу професійного об’єднання Російське психологічне співтовариство. З нашої ініціативи вже на початку березня була запущена процедура виключення РПС зі складу ЄФПА. Попри довгі роки співпраці, українській стороні та її друзям з інших країн вдалося зібрати більшість голосів за те, щоби розпочати цю процедуру. Це був прецедент серед психологічних спільнот, оперативний і безкомпромісний. Після цього рішення, ряд професійних європейських спільнот почали розривати меморандуми про співпрацю з російськими психологами, наприклад, це зробило Британське психологічне співтовариство.


Також НПА направляли відповідні листи до інших міжнародних спільнот, куди інтегроване російська спілка, наприклад Міжнародного об’єднання психологічної науки IUPsyS.

Окремо ми б хотіли звернутися до наших членів. Ми поважаємо позицію кожного, але вважаємо, що в поточній ситуації не місце компромісам і відсутності позиції. Ми звертаємося до наших колег із проханням призупиняти членство у російських професійних об‘єднаннях (у кого таке ще є), не співпрацювати з російськими виданнями, не публікуватися у наукових журналах.


Наша позиція чітка, консолідована і проактивна.

У нас немає іншої країни, окрім України.

Слава Україні!

20 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page