top of page

Розробка етичного кодексу та комітету НПА
(діяльність призупинена)

Заснована у 2017 році з метою розробки етичного кодексу НПА у відповідності до викликів часу та стандарів Європейської федерації психологічних асоціацій.

Модераторка: Юлія Гундертайло, члени групи: Ольга Перепада, Лілія Шаповалова, Максим Жидко, Олег Бурлачук, Альона Вавілова, Віктор Вус, Аліна Касілова, Вікторія Сінкевич, Артем Богдан. 

З моменту створення група розробила, провела громадські обговорення і консультування з вузькопрофільними спеціалістами, і зрештою затвердила Радою правління НПА текст етичного кодексу НПА. В планах розробити Положення про Етичну комісію та порядок про розгляд скарг і апеляцій, організувати процедуру формування і запуску Етичної комісії, розробити процедуру узгодження Етичних кодексів асоціацій-членів НПА з Етичним кодексом НПА. Окремо робоча група НПА займається й організацією просвітницьких заходів з питань етичних аспектів роботи психолога.​

Зміна клімату та підтримка

психічного здоров'я

Заснована у 2019 році в результаті підписаного НПА міжнародного меморандуму про консолідацію зусиль психологів у боротьбі зі зміною клімату.

Модераторка: Валерія Палій, члени групи: Олег Бурлачук, Іванна Давиденко, Олена Лєвіна, Юлія Ткаченко, Катерина Шкуропат, зовнішні консультанти: Аля Бурлакова, Ірина Жильцова, Микола Нікітюк.

Група працює у напрямку просвітницької та дослідницької діяльності в питаннях зміни клімату та впливу екологічної кризи на психічне здоров'я. В окремому фокусі уваги вивчення психологічних детермінант проекологічної поведінки та бар'єри її реалізації. З моменту існування робоча група випустила два керівництва, запустила серію просвітницької анімації для психологів, вчителів та медичних працівників. Діяльність української групи висвітлювалася в журналах Європейської федерації психологічних асоціацій та Американської психологічної асоціації. Наразі члени групи працюють на розробкою онлайн тренінгового курсу для спеціалістів України Східної Європи про вплив зміни клімату на психічне здоров'я. 

Психологічна підтримка вагітних,

молодих матерів та жінок, які постраждали від 

насильства в період карантину

Заснована у 2021 році як реакція на виклик першого року карантину, коли стало очевидним, що жінки із вразливих груп опинились ще у більш скрутному становищі через карантинні обмеження, що негативно впливає на рівень життя та психічне здоров'я.

Модераторка: Віталіна Устенко, члени групи: Олена Мельникова, Анна Козлова, зовнішні консультанти: Ольга Лібер, Алєся Азарова, Ірина Малиновська, Марина Дмитрієва.

За перший місяць роботи робоча група підписала меморандум про співпрацю з БО "280 днів". Учасники групи готують спільні матеріали до дня психічного здоров'я матерів. Група перекладає декілька іноземних фахових статей стосовно підтримки психічного здоров'я жінок із вказаних груп у період карантину. Розпочато підготовку до онлайн групи підтримки для жінок. 

noun_Mentor_3924615.png

Розробка та організація
Менторської програми НПА
(діяльність призупинена)

Заснована у 2021 році для реалізації ідеї ініціативних членів НПА по розробці та створенню менторської програми для членів НПА, які хочуть розвиватися у різних галузях психології.

Модераторка: Тетяна Гриценко, члени групи: Олег Бурлачук, Валерія Палій, Олег Саломон, Олена Вознесенська, Юлія Юрків.

Наразі члени робочої групи займаються розробкою дизайну програми. Орієнтовний план запуску менторства в НПА початок 2022 року.

bottom of page